Wełniane czy materiałowe rękawiczki męskie?

Jeżeli chodzi o porządne rękawiczki męskie, to do wyboru są oczywiście nie tylko skórzane modele. W ostatnim czasie na półkach sklepowych coraz częściej można znaleźć wełniane i materiałowe rękawiczki, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej.

Wełniane rękawiczki dla Panów

Wełniane rękawiczki męskie dostępne są nie tylko w podstawowej palecie barw. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej wiele ciekawych modeli o dość intensywnych kolorach, które idealnie wpasują się w casualowy styl. Największą zaletą rękawiczek wełnianych jest to, że zapewniają one odpowiedni komfort termiczny i satysfakcjonującą przepuszczalność powietrza. Jeżeli chodzi o pięciopalczaste egzemplarze, to rewelacyjnie komponują się one przede wszystkim w casualowych stylizacjach. Unikać należy z kolei modeli bez palców, które niestety są niepraktyczne.

Materiałowe rękawiczki od a do z

Materiałowe rękawiczki męskie co prawda nie nadają się na oficjalne wyjścia, ale pomimo tego warto mieć przynajmniej jedną parę w szafce. Wybierając nowe rękawiczki materiałowe zwrócić należy uwagę na ich kolor. Według wielu specjalistów od mody rękawiczki najlepiej dobierać do spodni albo do skarpetek. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście czarne i brązowe rękawiczki. Przy wielu stylizacjach idealnie sprawdzą się czerwone, niebieskie i zielone rękawiczki materiałowe. Na rynku dostępne są także specjalne modele, które przystosowane są do obsługi telefonów komórkowych, a dokładniej mówiąc do obsługi ekranów dotykowych.