W jaki spsosób nosić męskie bluzy?

Zdaniem większości kobiet prawdziwy mężczyzna powinien nosić tylko i wyłącznie marynarkę. Tymczasem zdaniem nas jako mężczyzn taki strój jest na co dzień całkowicie niepraktyczny i wolimy założyć wygodną bluzę. Warto jednak podkreślić, że bluza wcale nie musi wiązać się od razu ze sportowym i nieeleganckim strojem. Jak zatem nosić bluzy męskie, żeby naprawdę dobrze się one prezentowały?

1. Postaw na oryginalność

Przede wszystkim bluza męska, którą nosimy nie może być pierwszą lepszą bluzą ze sklepu. Najlepiej by było, aby zawierała ona jakiś obraz czy napis, który rzeczywiście nas charakteryzował. Jeśli zatem kochamy komiksy, to niech to będzie bluza z jakąś postacią z komiksów. Jeżeli zaś preferujemy historię, to może ciekawie będzie wyglądała bluza z portretem np. Napoleona?

2. Łącz różne style

Zauważmy, że bluzy męskie w połączeniu z dresami i adidasami niekoniecznie będą wyglądać ciekawie. Warto jednakże połączyć bluzę z bardziej eleganckim stylem. Ciekawym połączeniem będą na pewno materiałowe spodnie, lekka koszula i bluza bez kaptura albo też wysokie botki motocyklowe, wytarte dżinsy, t-shirt z oryginalnym napisem oraz cienka bluza z kapturem a do tego różne rzemyki i wisiorki.

3. Z kapturem czy bez?

Wato zauważyć, że bluzy męskie bez kaptura są bardziej eleganckie. Dzisiaj nawet z powodzeniem mogą one zastępować klasyczny sweter. Z kolei bluzy męskie z kapturem lepiej wyglądają w nieco bardziej sportowych albo streetwear’ owych stylizacjach.

Na koniec warto dodać, że przede wszystkim bluza, aby wyglądać dobrze, musi być czysta, wyprasowana i bez pospieranych kolorów czy dziur albo łat.