Tanie nie znaczy gorsze

Przyjęło się uważać, że za jakość trzeba zapłacić. Owszem sprawdza się to do jakiegoś poziomu, bo jeżeli średniorynkowe ceny jakiegoś produktu czy usługi plasują się na poziomie około 1000 złotych, a ktoś oferuje cenę połowę niższą, to trzeba zachować ostrożność. Być może jest to niespotykana okazja, a być może oszustwo. Jednak nie zawsze tak musi być, że drogie to jednocześnie dobre.

Znane marki.

Na przykładzie obuwia lub odzieży można zauważyć, że im bardziej rozpoznawalna marka, tym ceny jej produktów są wyższe. Czasami nawet kilkadziesiąt albo kilkaset procent wyższe, niż w zwykłych sieciówkach. Okazuje się także, że często takie tanie buty lub odzież są równie dobrej jakości, co jej droższe odpowiedniki. W przypadku marek płacimy za logo, rozpoznawalny znak. Cena nie musi oznaczać wybitnej jakości, szczególnie teraz gdy rynek odzieżowy i obuwniczy jest tak wyrównany.

Wyprzedaże i promocje.

Łatwo to również zauważyć przy okazji sezonowych wyprzedaży lub promocji. Wtedy okazuje się, że tanie buty z Pantofelek24.pl czy odzież jest także dostępna w tego typu sklepach. Łatwo więc zauważyć, że ich cena wyjściowa albo produkcyjna, nie mogła być dużo wyższa od tej, którą oferowały sieciówki. Warto więc się rozejrzeć za takimi okazjami, bo być może za całkiem nieduże pieniądze uda nam się zakupić markową odzież i buty.

Warto się zastanowić przed zakupami czego tak naprawdę szukamy – czy chodzi nam o modę czy o wygodę, ale w każdym z tych przypadków możemy kupić coś taniej.