Ślubne dekoracje – konfetti

Zapewne większość osób spotkała się na uroczystościach ślubnych z konfetti. Co to takiego i w jakim celu używa się tego na ślubach? Warto znać znaczenie sypania konfetti i sposób, w jaki powinno się je wybierać.

Wykorzystanie konfetti

Kiedyś na każdym ślubie, Parę Młodą, która wychodziła z kościoła, obsypywano się ryżem lub grosikami. Był to jeden z przesądów. Miał on bowiem zapewnić nowożeńcom szczęście i życie w dostatku. Czy to się sprawdzało? Na to pytanie raczej nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jednak tradycja, to tradycja. Zaobserwować można natomiast, że zwyczaj sypania ryżu zaczyna pomału odchodzić w zapomnienie. Obecnie zastępuje go obsypywanie pary papierkowymi ozdobami, czyli konfetti: https://z-milosci.pl/dodatki-slubne/strzelajace-konfetti/. W wielu sklepach można zakupić najróżniejsze kolory, rozmiary i wzory tego dodatku.

Jak wybrać konfetti ślubne?

Wybór konfetti ślubnego zależy przede wszystkim od indywidualnych wymagań Pary Młodej. Dobrze jest tylko zadbać o to, aby całość dobrze współgrała z pozostałą częścią dekoracji. W przeciwnym razie efekt może być odwrotny od zamierzonego. W większości sklepów można spotkać się z konfetti, które umieszczone jest w tubie. Po naciśnięciu, taki pojemnik wybucha, tworząc tym samym niesamowity klimat. Setki małych, kolorowych elementów wirują w powietrzu, a następnie spadają wprost na gości. Obecnie zdecydowanie większa ilość klientów decyduje się na zakup konfetti z płatków kwiatów. Bez dwóch zdań królują tutaj płatki róż. Jest to naprawdę oryginalny sposób na wykonanie konfetti. Można także zamówić bardziej tradycyjne dodatki, na przykład w postaci świecących cekinów czy małych serduszek. Efekt jest wszędzie taki sam. Różnica polega tylko na rozmiarze małych drobinek.

Konfetti ślubne to ciekawa alternatywa dla tradycyjnego ryżu, która jest coraz częściej wykorzystywana nie tylko na przyjęciach ślubnych, ale na wielu innych imprezach. Nie jest to bowiem drogi dodatek, dlatego warto w niego zainwestować. Dzięki temu na przyjęciu zapanuje przyjemny klimat, który udzieli się wszystkim gościom.