Portfele dla praktycznych

Masz dosyć drobnych wysypujących się z ciężkiego, opasłego, skórzanego portfela? Preferujesz raczej dodatki praktyczne i wielofunkcyjne? Zastanów się zatem nad zakupem nowego – sklepy sportowe oferują dzisiaj tysiące różnych modeli, które doceni każda aktywna osoba.

Wygląd

Portfele sportowe różnią się nieco od tych eleganckich, przede wszystkim sposobem wykonania i tym, jak wyglądają. Robione są raczej z lekkich materiałów sztucznych, takich jak poliester. Nie tylko niewiele on waży, ale umożliwia również tworzenie różnorakich wzorów, napisów, stosowanie wielu barw. Jeśli zatem nudzą nas klasyczne, monotonne kolory, wybierzmy coś bardziej szalonego – na przykład aztecką pepitkę albo intrygujący slogan! Tworzywo to również trudniej jest zabrudzić, a łatwiej potem wyprać.

Użytkowanie

Jeśli chodzi o sposób w jaki je użytkujemy – tutaj, pomijając wcześniej wspomniane kwestie, które wynikają z zastosowania odmiennego materiału – wszystko wygląda raczej podobnie. I w tym przypadku wybierać możemy spośród modeli większych i mniejszych, otwieranych na różnorodne sposoby, posiadających całą masę przegródek, jak i tylko kilka. To, co jednak różni sportowy portfel od klasycznego, eleganckiego – to ewentualne dodatki. Często bowiem wyposażone są one w smycze lub klamry, dzięki którym bez problemy zawiesimy je na nadgarstku lub nawet przypniemy do paska bądź szlufki, jeżeli nie zmieszczą się do kieszeni. Ponad to, zapięcie portfela sportowego również jest inne – tutaj zamiast guzików możemy liczyć raczej na suwaki albo rzepy.

Osoby uwielbiające praktyczne dodatki z pewnością niezmiernie ucieszą się ze sportowego portfela!