Plan stołów weselnych – czy jest potrzebny?

Kiedy narzeczeni zapraszają gości na swój ślub, z pewnością zależy im na tym, by zapewnić im jak najlepszą zabawę. Chcą, żeby goście czuli się na przyjęciu komfortowo i wygodnie. Jeszcze do niedawna na polskich weselach praktycznie nikt nie umieszczał na stołach winietek z nazwiskami gości. Obecnie są one coraz częściej spotykane.

Rozsadzenie gości przy stołach

Jeszcze do niedawna winietki na stołach wzbudzały niechęć części gości. Teraz jest to rozwiązanie bardzo popularne. Para młoda powinna jednak zdawać sobie sprawę z tego, że przy wybieraniu miejsc dla każdego gościa, trzeba to zrobić tak, by zapewnić mu towarzystwo, w którym będzie czuł się swobodnie i komfortowo. Niektóre pary młode wychodzą z założenia, że ślub to doskonała okazja do zawierania nowych znajomości i usadzają obok siebie nieznajomych.

Planery przydatne na imprezie

Kiedy zaproszonych na wesele gości jest dużo, problematyczne może być znalezienie dla siebie przypisanego przy określonym stole miejsca. Para młoda stara się to gościom ułatwić poprzez umieszczenie przy wejściu do sali planu stołów weselnych (na www.z-miłości obejrzysz przykłady). Jest to rozpiska informująca o tym, gdzie siedzi każda z zaproszonych osób. Dzięki temu na sali panuje ład i porządek, a ludzie nie muszą krążyć po sali w poszukiwaniu miejsca.