Okulary przeciwsłoneczne – nie tylko dodatek do stylizacji

 

Okulary noszą już nie tylko osoby, które mają wadę wzroku. Pojawiły się także tak zwane „zerówki”, które chętnie wybierają osoby chcące zmienić swój wizerunek. Poza tym wciąż jednym z elementów stylizacji są okulary przeciwsłoneczne. To rozwiązanie nie tylko na lato, ale także na zimę, kiedy słońce potrafi być ostre i przeszkadzać na przykład w trakcie podróży samochodem.

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne, żeby były świetnym elementem uzupełniającym stylizację?

Jeśli budżet pozwala wyłącznie na jedną parę okularów przeciwsłonecznych, to warto wybrać model w czarnym kolorze. Pozwoli to dopasować je do każdej stylizacji. Sprawdzą się również okulary z brązowymi oprawkami. Okulary przeciwsłoneczne występują jednak nie tylko w kolorze czarnym i brązowym. Są również bardziej ekstrawaganckie modele, które z pewnością przypadną do gustu osobom, które lubią zwracać na siebie uwagę. Wybierać można spośród mocnych róży, zieleni, ale także pastelowych odcieni fioletu czy błękitu.

Dlaczego trzeba nosić okulary przeciwsłoneczne?

Jednak w przypadku okularów przeciwsłonecznych, ważny jest nie sam wygląd, ale także ich działanie. Powinny chronić nie tylko dlatego, że ich szkła są czarne. Ważne, żeby miały odpowiedni filtr UV. Tylko w ten sposób można odpowiednio ochronić oczy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Słońce może wyrządzić nam dużą krzywdę, na przykład przyczyniając się do rozwoju zaćmy bądź zapalenia spojówek.