Must have na narty

Odporny kombinezon, dobrze dobrane i wygodne buty, sprawdzone gogle, które chronią przed słońcem i deszczem oraz świetnie kijki ułatwiające stabilizację – to podstawowy asortyment każdego narciarza. Gdzie zaopatrzyć się w dobry sprzęt i ile trzeba na niego wydać?

1. Sklepy dla narciarzy
Świetnym rozwiązaniem jest, by przed wyjazdy w góry udać się do profesjonalnego sklepu, który wyposażony jest w fachowy osprzęt dla narciarzy. To tu bowiem bez pośpiechu przymierzymy różne kombinezony, dopasujemy buty do nart czy prawdziwy wiele modeli gogli. W takich sklepach pracują również doświadczeni sprzedawcy, którzy chętnie pomogą i podpowiedzą, na co zwrócić uwagę przy wyborze określonego asortymentu.

2. Droższe czy tańsze akcesoria?
Są akcesoria, na które warto wydać więcej. Do takich należą np. gogle. To one bowiem służą do ochrony naszych oczy i twarzy przed ostrym słońcem, nagłymi opadami deszczu czy też mocnym wiatrem. Dzięki nim jazda jest przyjemniejsza. Warto tu postawić na sprawdzone modele od znanych marek. Takie jak np. gogle Oakley, które charakteryzują się dużym polem widzenia, idealnym dopasowaniem do twarzy oraz świetną wentylacją. Modele gogle Oakley (szukaj tutaj) są lekkie i bardzo wytrzymale na uszkodzenia mechaniczne. Cenią je także dzieci, gdyż są praktycznie niewyczuwalne.

Jak wynika z powyższego, warto postawić na dobry, solidny i sprawdzony sprzęt, gdyż podczas jazdy wszystko co się znajduje na ciele narciarza ma ogromne znaczenie dla jego komfortu jazdy. Pamiętajmy też, iż jest to sprzęt, który kupuje się co najmniej na kilka sezonów – lepsze modele będą bardziej funkcjonalne i praktyczniejsze.