Kije nordic walking – cechy, wykorzystanie i wybór odpowiedniego sprzętu.

Nordic walking to ostatnio bardzo popularny sport przeznaczony zarówno dla młodych, jak i tych starszych odbiorców. Jego zaletą jest prostota wykonywanej aktywności, niewielkie wymagania sprzętowe, jak również możliwość wykonywania ruchu we własnym tempie. Aby móc uprawiać tego rodzaju sport potrzebne są dobre chęci i odpowiednio dobrane kijki do nordic walking. Czym charakteryzuje się wspomniany sprzęt? Jak z niego korzystać? Jak prawidłowo dobrać najlepszy produkt?

Kijki do nordic walking – opis, cechy szczególne, wybór sprzętu

Kijki do chodzenia, bo tak tez nazywany potocznie jest ten sprzęt, to akcesoria o prostej budowie. Ich zadaniem jest stworzenie dwóch kolejnych punktów podparcia podczas marszu. Gwarantuje to większa stabilność oraz pewność wykonywanych ruchów. Jednocześnie umożliwiają one pracę nad górną partią ciała podczas wykonywania aktywności. 

Kije nordic walking posiadają odpowiednio dopasowaną konstrukcję. U dołu produktu znajduje się zakończenie w postaci zaostrzonego grota lub łagodnie i miękko uformowana guma – zastosowanie zależne od rodzaju nawierzchni. Ponadto główną cechą kijków nordic walking jest ich regulowana wysokość. Dzięki tej funkcji możliwe jest dopasowanie wielkości sprzętu do osoby ćwiczącej. W ofercie producentów można również znaleźć akcesoria o stałej wysokości, jednakże te pierwsze znacznie ułatwiają uprawianie sportu czy przechowywanie elementów. Kije posiadają również wygodne rączki, a niekiedy dołączone paski, które można zawiesić na nadgarstkach. 

Wybór kijów nordic walking powinien być przede wszystkim ukierunkowany rodzajem uprawianej aktywności oraz poziomem zaawansowania sportowca. Aby zakup był w pełni zadawalający warto zwrócić uwagę na kilka czynników, cech i parametrów sprzętu. Są nimi:

  • materiał wykonania, 
  • lekkość produktu, 
  • rodzaj zaczepów i sposób regulacji wysokości, 
  • wyprofilowanie rączek, 
  • obecność akcesoriów dodatkowych, 
  • producent czy cena. 

Kijki nordic walking dostępne na stronie https://www.krakowsport.pl/pol_m_Turystyka_Kije-Nordic-Walking-211.html