Kiedy warto zainwestować w plan stołów weselnych?

Od kilku lat bardzo popularne na weselach stały się plany stołów weselnych. Specjalna tablica, na której dokładnie wymienione są nazwiska gości wraz z ich miejscami przy stole robią furorę szczególnie na dużych weselach, na których jest powyżej 150 gości. Co warto wiedzieć o takim planie? Gdzie można go kupić? Na te oraz na wiele innych pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

Plan stołów weselnych – co to takiego?

Plan stołów weselnych stworzony jest zazwyczaj na specjalnym stelażu, na którym została umieszczona duża kartka z wydrukowanymi na niej stołami i podpisanymi przy nich nazwiskami gości. Tego typu plan powinien umieszczony zostać przed wejściem na salę bankietową, by każdy z gości mógł swobodnie zerknąć na niego i w nim odnaleźć swoje nazwisko oraz miejsce, do którego został przydzielony na czas imprezy. Taki element znacznie ułatwia organizację wesela. Bez niego często na początku panuje chaos na sali, gdyż gości gorączkowo przeszukują winietki, by odnaleźć swoje miejsce. Plan stołów znacznie ułatwia i przyspiesza pierwsze wejście na salę gości. Warto więc postawić na taki praktyczny gadżet, który coraz częściej stosowany jest na wielu imprezach i to nie tylko na weselach.

Jakie są pomysły na taki plan?

Wiele par młodych zamawia fachowe plany stołów w profesjonalnych drukarniach lub u osób, które odpowiadają za organizację wesela. Są także pary młode, które same decydują się zrobić własnoręcznie taki plan i trzeba przyznać, że całkiem dobrze im to wychodzi. Tak naprawdę wystarczy tylko kupić lub zrobić samemu drewniany stelaż, do którego zostanie przyczepiony brystol. A na nim można nakleić lub narysować salę i stoły, do których przyporządkuje się za pomocą małych karteczek nazwiska wszystkich gości. Nie wymaga więc to specjalnych zdolności, ani też zbyt wielu nakładów finansowych. Tworząc taki plan można dodać do niego elementy, które idealnie będą pasować do całej aranżacji sali weselnej lub drobne gadżety, które będą po prostu współgrać z tym wyjątkowym wydarzeniem.