Jak wybrać odpowiednią piżamę dziecięcą?

Piżama dziecięca jest kluczem do zdrowego i spokojnego snu. Dzieci podczas snu dużo się ruszają i często się odsłaniają. Dlatego głównym zadaniem rodziców jest wybór takiego ubranka, w którym dziecko będzie spało słodko i czuło się komfortowo.

Jak wybrać piżamę, aby podobała się Tobie i Twojemu dziecku?

Piżamy dziecięce zapewnią zdrowy i odpowiedni sen Twojemu dziecku. Stworzą komfort i przytulność dla przyjemnego snu.

Główne kryteria wyboru piżamy dla dzieci:

  1. Konieczne jest zwrócenie uwagi na krój piżamy. Musi być swobodny, aby nie ograniczać ruchów podczas snu.
  2. Dobrej jakości piżama nie powinna blaknąć i deformować się po pierwszym praniu.
  3. Dzieci mogą spać w zimowych i letnich piżamkach. Aby ciało oddychało w lecie, należy kupować produkty wykonane w 100% z bawełny.
  4. Idealna będzie piżama dziecięca w jasnych kolorach. W ten sposób dziecko może się uspokoić i szybciej zasnąć.
  5. Upewnij się, że w ubranku jest mniej aplikacji, guzików, szelek, dodatkowych szwów i ciasnych gumek, które rozpraszają uwagę lub powodują dyskomfort u dziecka. Dotyczy to zwłaszcza najmłodszych, którzy będą próbowali włożyć do buzi obszerne elementy.
  6. Dzieci, które osiągnęły wiek 3-4 lat, mogą wyrazić swoje życzenia przy wyborze bielizny nocnej i dobrze będzie, jeśli rodzice je wezmą pod uwagę.

Oczywiście są też osobne piżamy dla dziewczynek i chłopców. Wzór i kolor ubranka zależy od nastroju Twojego dziecka. Stanowcze zaprzeczanie zachciankom dzieci nie jest zalecane. Psychologowie radzą, aby kupować piżamki dziecięce z postaciami z kreskówek, które lubi Twoje dziecko. Bajkowa postać pomoże Twojemu dziecku wyobrazić sobie historię, którą usłyszy przed snem. Należy również wziąć pod uwagę, że szczegóły i różne twarze na piżamie nie powinny przerażać i wywoływać strachu u dzieci.

Rodzaje piżam dziecięcych

Konwencjonalna piżama, do której każdy jest przyzwyczajony — koszulka z szortami lub bluza ze spodniami. Natomiast dzieciom, które jeszcze śpią w pieluchach, pasują takie style piżam jak śpiwór czy kombinezon.

Śpiwór jest alternatywą dla koca. Dzieci w śpiworku nie rozłożą się i nie wyjdą z łóżeczka, ponieważ tylko głowa i ramiona pozostają na zewnątrz. Wsuwki są miękkie, przytulne i bardzo wygodne dla noworodka. Posiada nity na całej długości, co bardzo pomaga przy zmianie pieluszki.