Jak rozpoznać oryginalne buty crocs?

Gdy jakiś produkt dostępny na rynku staje się popularny, wiele firm próbuje go podrobić, aby na nim zarobić. Tak właśnie stało się z butami crocs, które doczekały się wielu swoich nieudanych imitacji. Aby ich przypadkiem nie kupić i nie stracić swoich pieniędzy, warto nauczyć się rozpoznawać oryginalne obuwie tej marki. Po czym można je więc poznać?

Sandały i klapki tej popularnej marki zawsze posiadają swój indywidualny kod kreskowy. Dostępne są w jasno określonych rozmiarach, których dokładne wymiary można znaleźć na stronie firmy. Podróbki tego obuwia przeważnie natomiast posiadają zaniżoną numerację, na co trzeba koniecznie zwrócić uwagę. Nieoryginalne klapki wykonuje się też ze znacznie tańszych materiałów, zaoszczędzając na ich produkcji, czyli np. z gumy bądź łatwo dostępnego plastiku. Prawdziwe buty crocs tworzone są natomiast wyłącznie ze specjalistycznej planki Croslite. Można je także rozpoznać po tym, iż zawsze powinny one zawierać logo marki, które można zauważyć od wewnętrznej strony podeszwy. Jeżeli nazwa firmy pojawia się w innym miejscu, oznacza to, że klient ma do czynienia z podróbką. Ostatnim sposobem na ocenienie oryginalności obuwia będzie sprawdzenie jego kraju pochodzenia. Crocsy wytwarzane są bowiem tylko w kilku państwach – głównie w Stanach Zjednoczonych oraz Chinach.

Każdy, kto decyduje się już na zakup droższego obuwia, ma nadzieję, że inwestuje w oryginalny i porządny wyrób. Sięgając zatem po klapki crocs, warto najpierw dokładnie sprawdzić, czy zostały one wyprodukowane przez właściwą markę. Podróbki nie są nigdy warte swojej ceny i nikt nie powinien ich kupować.