Jak kompletować turkusową biżuterię?

Kompletując biżuterię, trzeba pamiętać o jednym – umiar i stonowana elegancja zawsze wyglądają lepiej niż przepych i zbyt duża ilość kolorowych kamieni. Jak komponować komplety biżuterii?

Mniej znaczy lepiej


Turkus jest bardzo energetycznym kolorem. Kojarzy się z latem, słońcem, morskimi lazurami. Jest kamieniem, który od wieków budzi podziw. Nie ma się czemu dziwić. Turkusowa biżuteria pasuje do każdego typu urody, chociaż najkorzystniej wyglądają w niej kobiety o niebieskich i zielonych oczach.

Zakładając biżuterię, nie zawsze warto komponować całe komplety. Czasami kolczyki z turkusem w połączeniu z naszyjnikiem zupełnie wystarczą. Należy bardzo uważać zakładając biżuterię, która jest okazała i charakterystyczna. W takiej sytuacji bardzo potrzebny jest umiar.

Srebro czy złoto


Turkus jest kamieniem uniwersalnym. Nie tylko dobrze wygląda u kobiet o każdym typie urody, dodatkowo można łączyć go zarówno ze srebrem, jak i złotem.

Elegancko wygląda również jako sznury kamieni bez żadnej oprawy. W takiej odsłonie świetnie sprawdzi się do strojów, w których góra stroju będzie skromna, tak by podkreślić urok turkusów.

Zakładając kolczyki z turkusem, warto pokusić się o uzupełnienie ich delikatnym łańcuszkiem z turkusową zawieszką.

Kolczyki z turkusem znajdziesz tu