Jak dbać o złotą biżuterię?

Nie ma na świecie chyba ani jednej kobiety, która nie lubiłaby nosić swojej złotej biżuterii. Nie tylko nadaje ona pięknego, eleganckiego uroku, lecz jest wyjątkową i bardzo szczególną ozdobą. Problem jednak w tym, że mało która kobieta wie, jak powinno się w prawidłowy sposób dbać o takie ozdoby, tak aby biżuteria ze złota nie uległa zbyt szybkiemu zniszczeniu.

Uszkodzenia mechaniczne

Złota biżuteria, choć bardzo piękna, ma niestety to do siebie, że jest również bardzo wrażliwa na mechaniczne uszkodzenia. Złoto jest metalem miękkim, który w wyniku nawet niewielkiej siły się deformuje. Z tego powodu podstawową sprawą podczas dbania o złotą biżuterię, jest zdejmowanie jej za każdym razem, gdy będzie się wykonywało jakiekolwiek prac. Nie tylko sprzątanie, mycie naczyń, czy też odkurzanie, lecz przede wszystkim podczas gotowania, a nawet na czas snu. Każda z tych sytuacji może stanowić dla złotej biżuterii bardzo duże zagrożenie uszkodzenia.

złota biżuteria

Biżuteria złota — jak czyścić?

Każda z nas wie, że jeśli srebro się zabrudzi i nie wygląda już tak dobrze, jak wcześniej, można w bardzo łatwy sposób domowymi metodami przywrócić jego rewelacyjny wygląd. Czy tak samo sprawa się ma, jeśli chodzi o złotą biżuterię https://ergold.pl/105-zlota-bizuteria ? Niestety nie, ponieważ złoto jest znacznie bardziej wrażliwe na detergenty, a nawet na domowe, z pozoru niegroźne dla tego metalu substancje. W takim wypadku, jeśli chce się doprowadzić złotą biżuterię do dobrego wyglądu, konieczne będzie udanie się z nią do złotnika, ponieważ tylko taki specjalista będzie w stanie nam pomóc.