Espadryle czyli buty z długą historią

Espadryle to buty, które na rynku znane są już od wielu lat i cieszą się niezwykle długą tradycją. Kiedyś espadryle uznawane były za tradycyjne obuwie ubogich mieszkańców Południowej Europy i Azji. W XVIII wieku hiszpańscy rzemieślnicy wykonywali espadryle dla chłopów, później zaczęli nosić je żołnierze, kapłani, a nawet górnicy. Pierwotne buty te wykonywane były z czarnego płótna, zaś te tworzone z jasnych tkanin uznawane było za bardziej eleganckie, częściej wybierane na odświętne momenty. Z czasem espadryle wkroczyły na szersze wody i dziś są popularne na całym świecie.

Jak stylowo nosić espadryle?

Espadryle to takie obuwie, które świetnie współgra ze stylu marynarskim i ubraniami w paski. Pasują też do lekkich, zwiewnych sukienek czy spódnic, a także do szortów. Co więcej, świetnie współgrają z haftowanymi i ażurowymi bluzkami, a także w połączeniu z naturalną torbą w stylu Boho. Bardzo często espadryle noszone są do spodni o długości 3/4, ponieważ wtedy w stroju grają główną rolę. Świetnie wyglądają w połączeniu z małą czarną. Ogrom możliwości łączenia espadryli z różnymi elementami garderoby, a także z różnymi dodatkami, pokazuje, że są to buty uniwersalne, warto więc wyposażyć się przynajmniej jedną, klasyczną parę espadryli.

Czego nie łączyć z espadrylami?

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest noszenie espadryli z rajstopami i skarpetkami. Jest to niedopuszczalne w modzie połączenie.