Dla miłośników biegania – Duramo 9 od Adidasa

Rozpoczynając swoją przygodę z bieganiem warto postawić na dobre obuwie, które to ułatwi. Komfort jest wynikiem dobrze dobranego wyposażenia. Dla początkujących biegaczy atrakcyjnym wyborem mogą okazać się buty Adidas Duramo 9. Dlaczego właśnie ten model? Czym się charakteryzuje i jakie rozwiązania zastosował producent w tych butach?

Stworzone z myślą o biegaczach

Firma Adidas w swoich materiałach promocyjnych podkreśla, że Adidas Duramo 9 to model tworzony z myślą o biegaczach, którzy chcą rozpocząć swoje bieganie. Proponowany model to świetny wybór w trakcie aktywności na świeżym powietrzu. Jakie rozwiązania to gwarantują?

  • siateczkowa przewiewna cholewka
  • cholewka bezszwowa
  • obniżona i wzmocniona pod kątem amortyzacji podeszwa środkowa
  • komfortowa wkładka ortholite
  • zabezpieczona przez adiWear podeszwa zewnętrzna
  • świetna amortyzacja na twardej powierzchni
  • niska waga butów.

Nowoczesne technologie zastosowane przez firmę Adidas

Zastosowane rozwiązania mają sprawić, że buty będą jakościowo stały na najwyższym poziomie. Obniżona podeszwa środkowa z zastosowaniem technologii Cloudfoam to gwarancja doskonałej amortyzacji w trakcie biegu, dlatego bez problemu buty można wykorzystywać na asfalcie. 

Producent zastosował również specjalne wzmocnienie podeszwy zewnętrznej przez zastosowanie adiWear specjalnej gumy, która chroni przed ścieraniem i nadmiernym zużyciem, poprawia istotnie przyczepność butów i elastyczność podeszwy.

W środku znajduje się wkładka Orholite, system który łączy wewnętrzne części pianką Ortholite. To rozwiązanie, które sprawia, że wkładka pod stopą nie będzie robić wilgotna. Dzięki temu chłodzenie jest lepsze i całościowo jest to zdrowsze dla stóp. Pianka w trakcie użytkowania nie pęka, do tego dołączone jest wykończenie EVA heel cups, które gwarantuje, że pięta jest stabilniejsza w trakcie biegu.