Czym charakteryzują się monki buty?

oryginalne monki są idealne

Monki najprościej rzecz mówiąc to eleganckie buty męskie, które zapinane są na klamerkę. W dzisiejszych czasach producenci produkują monki buty z jedną, dwiema, a nawet z kilkoma klamerkami. Olbrzymim zainteresowaniem cieszą modele z wysoką cholewką, które najczęściej zapina się na trzy oryginalne sprzączki.

Co warto wiedzieć o butach monki?

Jeżeli chodzi o skalę formalności, to monki buty sytuują się najczęściej w pobliżu popularnych angielek. Osoby, które mają w swojej garderobie czarne wiedenki i angielki (najlepiej brązowe) powinny postawić na wiśniowe monki, które po bardzo długiej przerwie ponownie powracają do mody. Wspomniane wcześniej wiśniowe monki doskonale pasować będą także do szarego, granatowego i czarnego garnituru. Jest to najlepszy wybór dla osób, które w pierwszej kolejności cenią sobie bardziej awangardowy styl. Wiśnia od wielu lat jest jednym z podstawowych kolorów jeżeli chodzi o eleganckie obuwie, dlatego też warto rozglądać się właśnie za modelami w tym kolorze. Monki w innym kolorze jest zdecydowanie trudniej dopasować do pozostałej kreacji.

Dla kogo są monki buty?

Oryginalne buty monki to najlepszy wybór nie tylko dla tych osób, które chcą wyróżnić się z tłumu, ale również dla tych osób, które lubią eksperymentować i bawić się klasycznym stylem. Z wiadomych przyczyn monki będą także idealnym wyborem dla tych osób, które nie przepadają za sznurowanym obuwiem. Klamry są bardzo wygodne w użytkowaniu, a ich ekstrawagancki fason doskonale sprawdzi się w wielu codziennych stylizacjach. Pamiętać należy jednak o tym, aby monki nosić wyłącznie ze spodniami o węższej nogawce. Niestety w szerszych nogawkach monki mogą bardzo brzydko się układać, zwłaszcza jak mamy do czynienia z monkami z metalowymi częściami. Oryginalne monki to najlepsza alternatywa także dla wsuwanych butów.