Buty na wiosne — wskazówki i pomysły dotyczące wyboru

Wraz z nadejściem wiosny, kiedy wreszcie można zdjąć okrycia wierzchnie i rozłożyć ramiona, nie obawiając się zimowych mrozów, z pewnością pragniemy zmiany. Z reguły w pierwszej kolejności zmieniamy garderobę i obuwie. I jeśli w wyborze ubrań kierujemy się często trendami mody i własnymi odczuciami, to kupując buty na wiosne powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych niuansów. Jakie powinno być obuwie na sezon wiosenny, aby służyło swojemu właścicielowi długo i niezawodnie?

Wiosenne buty dla kobiety

buty na wiosne

Projektanci zadbali o to, by znaleźć najlepsze rozwiązanie na każdą okazję i pogodę na zewnątrz. Wśród butów wiosennych królują praktyczne botki, nieco surowe i niezwykle uwodzicielskie czółenka na bardzo wysokim obcasie. Na spacery i poza środowiskiem pracy mokasyny będą prawdziwym zbawieniem. Można też odważnie sobie pozwolić na parę jasnych lub nietypowych odcieni — na przykład mięta lub delikatny róż. Szaleństwo kolorów i niezwykłe rozwiązania są dziś bardziej aktualne niż kiedykolwiek.

Buty na wiosne dla mężczyzny

Projektanci zdecydowali, że mężczyźni też powinni wyglądać tak jasno jak kobiety. Regały są pełne wiosennych męskich butów z kwiatowym wystrojem, jasnoróżowym, niebieskim, ciemnozielonym, musztardowym i koralowym odcieniem. Uzupełnieniem tego szaleństwa kolorów jest moda na perforacje, sznurówki, teksturowaną masywną podeszwę i paski. Buty typu Chelsea są też nadal aktualne.

Wskazówki dotyczące wyboru butów wiosennych

  • Wybierając między szpiczastym a zaokrąglonym noskiem, należy zdecydować się na pierwszą opcję;
  • Przed zakupem należy sprawdzić, czy wysokość obcasa jest taka sama na prawym i lewym bucie;
  • Buty ze skóry cielęcej to najlepszy sposób na poradzenie sobie z wiosenną niepogodą i wahaniami temperatur;
  • Aby sprawdzić jakość szwu, należy podnieść wkładkę, pod nią widoczne będą szwy (jeśli materiał jest po prostu wycięty i sklejony, wtedy długo nie wytrzyma); 
  • Grubość podeszwy nie powinna być mniejsza niż 1-1,5 cm;