Aby twarz wyglądała piękniej – czyli o regulacji brwi

Niekiedy naturalne brwi nie wyglądają korzystnie przy określonym kształcie twarzy. Wiele pań decyduje się na poprawę kształtu rozmaitymi technikami. Jak przebiega regulacja brwi w Warszawie w gabinecie medycyny estetycznej?

Po pierwsze – oczyszczanie skóry

Aby zabieg był w pełni bezpieczny i nie zakończył się nieprzyjemnymi podrażnieniami, bardzo istotne jest, aby odpowiednio oczyścić skórę. To oznacza nie tylko pozbycie się makijażu, ale również oczyszczenie naskórka z bakterii, potu i innych zanieczyszczeń.

W ten sposób, skóra podczas usuwania nadmiaru włosów nie zainfekuje się, a cały zabieg przebiegnie bezpiecznie. Bez względu na metodę wyzbywania się zbędnego owłosienia, ewentualne podrażnienia powinny zniknąć w ciągu kilku godzin.

Zabieg właściwy

Bez względu na wybraną technikę (pinceta, nitka lub wosk) – kosmetyczka powinna odpowiednio przygotować do zabiegu samo stanowisko, jak i narzędzia. O ile podczas regulacji brwi za pomocą wosku, wszelkie wykorzystywane materiały jak wosk i papierki lakmusowe są jednorazowego użytku, to w przypadku pincety odpowiednia higiena jest bardzo istotna. Zaniedbania w tym zakresie są nieakceptowalne, a w każdym dobrym gabinecie medycyny estetycznej z pewnością zauważymy specjalistyczne narzędzia do sterylizacji sprzętu pomiędzy zabiegami.

Warto wybrać się do zaufanej osoby, która odpowiednio dopasuje brwi do kształtu twarzy. Tylko w ten sposób możemy mieć pewność, że efekt będzie zadowalający i z przyjemnością będziemy przyglądać się w lustrze nowym rysom twarzy.